Temizlik Ürünleri Alırken Nelere Dikkat Edilmeli
0
Temizlik Ürünleri Alırken Nelere Dikkat Edilmeli, Aydında Temizlik Ürünleri, Kurumsal Temizlik Mağaza, Temizlik Market Aydın'da

TEMİZLİK ÜRÜNÜ ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Temizlik ürünleri her ev, iş yeri, ofis, okul, hastane için gerekli tüketim malzemelerin başında gelir. Hijyen sağlık için önemlidir bu nedenle de özellikle ev hanımların vazgeçilmezidir temizlik malzemeleri. Peki evimize aldığımız deterjanlar, sıvı sabunlar, çamaşır suları, paspaslar sağlıklı mı? Temizlik ürünleri temizlerken sağlımıza zarar verir mi? Temizlik ürünleri alırken nelere dikkat etmeliyiz? İşte dikkat edilmesi gereken hususlar…

Temizlik malzemelerini alırken ilk olarak fiyata bakıyoruz. Peki fiyattan kar ederken sağlığımızdan mı kaybediyoruz? Öncelikle ürünün fiyatına değil kalitesine bakmalısınız. Ucuz diye aldığınız çoğu temizlik malzemeleri, merdiven altı diye tabir edilen ve insan saglığını tehdit eden kimyasallardan üretiliyor. Markası ve kalite belgesi olmayan ürünler ucuz olabilir fakat sağlığınız tehlikeye atabilir. Kalitesiz, markasız temizlik ürünleri, kısırlıktan kansere, böbrek ve akciğer rahatsızlığından doğum kusurlarına, alerjiden psikolojik bozukluklara kadar birçok hastalığa sebep olabilir. Bu nedenle aldığınız ürünün markasına ve kalitesine dikkat etmelisiniz.

Kurumsal Temizlik Ürünleri Aydın’da

Özellikle okullar ve hastaneler gibi kalabalık ortamların temizliği çok önemlidir. Çocuklarımızın en fazla zaman geçirdiği okullar kalabalık olması nedeni ile hijyen anlamından üzerinde en çok durulması gereken yerlerin başında gelir. Okullarda tuvalet ve sınıfların temizliğinde kullanılan ürünlerin de kalitesi çok önemlidir. Ucuz fiyatlarda, nerede üretildiği bile bilinmeyen çamaşır suyu ve yüzey temizleyicilerin faydasından çok zararı olacaktır. Yine aynı şekilde hastanelerde, ameliyathaneler ve doğumhanelerde kullanılan malzemelerin hijyeni de çok önemlidir. Tuvalet kağıtları, kağıt havlular çok kaliteli olmalıdır. Bu nedenle temizlik ürünü alırken öncelikle kaliteye bakılması önerilir.

Temizlik Ürünleri Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Ürünlerin PH değeri çok önemlidir. PH değeri 7’ye yakın değerler olmalıdır. Kimyasal olarak yumuşak olmasına; yüzeye ve cilde zarar vermemesine dikkat ediniz.
Temizlik Ürünlerinde koku önemlidir, Kötü kokusu olmamasına dikkat ediniz.
Ambalaj; Uygun bir ambalajda olmasına dikkat ediniz.
Marka; Ambalajın üzerinde; okunaklı, kolaylıkla silinmeeyen, firma adı, marka, seri no, net ağırlık, kullanım bilgisi, koruyucu önlemler gibi bilgilere dikkat ediniz.
İçerdiği ana temizlik maddesi önemlidir.
Ekonomik açıdan maddenin fiyatı ile etkinliğini karşılaştırınız.
Maddenin hangi amaçlarla kullanılacağını ve yerini tam olarak belirleyiniz.
Yeni çıkan ürünleri deneyiniz ve mevcut olanlarla kıyaslama yapınız.
Raf ömrüne dikkat ediniz.
Temizleme ve beyazlatma gücü yüksek olanı seçiniz.
Temizlik Malzemeleri satın alırken dikkat edeceğiniz ikinci konu ise fiyatı. Yani kaliteli bir ürünü gerçek fiyatında yani daha ucuza almak. Çok fazla ürün tüketen büyük işletmeler tek bir üründen edecekleri küçücük bir kar ile çok büyük bir kar elde edebilirler. Aynı markada bir ürünü daha ucuza almak ekonomik anlamda dikkat edilecek hususlardandır.

Kaliteli ürünleri uygun fiyata bulabileceğiniz temizlik malzemeleri satan firmamızda dilediğiniz ürünü en uygun fiyata bulabilirsiniz.

Temizlik Ürünleri Alırken Nelere Dikkat Edilmeli, Aydında Temizlik Ürünleri, Kurumsal Temizlik Mağaza, Temizlik Market Aydın’da

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Yukarı